Ma armastan volbriööd! Tartu kevad on ikka tulnud volbriga, kus tudengid pikast talvest saabununa akusid laevad, sessiks vaimu valmis seavad ja tulevikuplaane teevad. Ega tudengid kadedad ole ja laiem linnarahvaski saab sellest põlvkondi ühendavast ja järjepidevust väärtustavast sündmusest osa. Korporatsioonid ja seltsid avavad muidu suletud konventide uksed ja väärikas pidu katab kogu linna hommikuni, sest Tartu tudengid oskavad viisakalt pidutseda. Volbri olemusest aru saamiseks tuleb seda ise Tartus kogeda. See aasta tuleb volber mõistagi teisiti.
Varasematel aastatel võis kindel olla, et kui ansambli Untsakad saatel korp! Sakalas tantsu vihutud, volbrilõkke ääres maailma parandatud, vanade sõpradega kohtutud ja mõnel lipuplatvormil päikesetõusu saatel laulu löödud, siis hommikul paitab korp! Rotalia aiapeol Jaan Sööt ööst helli hingekelli. Kogunemisi nõidade ööl seekord ei toimu, kuid volbriga ei käi kaasas ainult vabameelne pidu, vaid ka vastutus: üheks ööks on võim linnas tudengite käes.
Et linnapea raekoja ees tudengitele võimu üle annab, on sümboolne ja tavaliselt väga suurt tähelepanu ei saa. Tudengilinnas ollakse sellega lihtsalt nii harjutud.
Seekord aga on põhjust rohkem kui kunagi varem volbriöö võimuga kaasnevatele võimalustele keskenduda, sest ka sümboolsest võimust saavad sündida reaalsed Tartut ja Eestit paremaks muutvad sammud. Nimetan siin artiklis ainult mõne võimaluse.

Volbri energia arvelt saab palju teha.
Lihtsaim samm on annetada pidustustest säästetud raha heategevuseks. Nii mõnigi annetustest sõltuv organisatsioon on kriisi tõttu halvas seisus.
Tartu armastab tudengeid tingimusteta. Üks võimalus vastuarmastust näidata on lihtne – tuleb ametlikult tartlaseks saada. Hinnanguliselt ei ole üle 10 000 Tartus elava inimese oma elukohta Tartusse registreerunud.
On juba tavaks suunata osa linna raha kaasava eelarve kaudu projektidesse, mida tartlased ise tähtsaks peavad. Ka ideed, mis rahvahääletust ei võida, on olulised – mõnigi neist pannakse linnaeelarvesse ning saab teoks. Igaüks saab esitada oma idee!

Tudengid saavad kevadel kandideerida üliõpilasesindusse kaastudengeid esindama. Kui ise ei saa või taha, aga tead kedagi, kes peaks seda kindlasti tegema, siis tuleta võimalust meelde.
Lõpeta sahtlisse kogutud luulekogu ja ega lõputöögi ei kirjuta ennast ise valmis, ning kaugeks jäänud sõber ootab kõnet. Kasutagem seda eriliselt kulgevat aega targasti.
Ülikool annab noorele tohutult. Energiline ja särasilmne tudeng saab vabas vaimses õhkkonnas teadmisi ja kogemusi, millele oma kindel tee rajada. Viisakas on aeg-ajalt võtta hetk ja ühiskonnale tagasi anda. Varalahkunud rektor Volli Kalm andis ühel volbriõhtul tudengitele kaasa mõtte, et keegi ei ole igavene, aga enne seda mõni paneb täiega – tehkem siis nii, et see kehtiks rohkemale kui ainult mõnele.

“Volbri olemusest aru saamiseks tuleb seda ise Tartus kogeda.”